Nie przegap Kilka słów o kredycie hipotecznym Paznokcie są ważną częścią naszego życia Bezpieczeństwo w pracy

Czym jest augumented reality?

Rzeczywistość rozszerzona to technologia, która nakłada obrazy generowane komputerowo na widok świata rzeczywistego użytkownika, zmieniając w ten sposób jego postrzeganie.

Istnieją trzy rodzaje rzeczywistości rozszerzonej:

  1. Rozszerzona Rzeczywistość (AR) – która nakłada wirtualne informacje na świat fizyczny.
  2. Rzeczywistość mieszana (MR) – łączy aspekty świata wirtualnego i fizycznego, tworząc nowe środowiska i doświadczenia.
  3. Wirtualna Rzeczywistość (VR) – która tworzy w pełni wciągające, generowane komputerowo światy.

Rzeczywistość rozszerzona została wykorzystana w wielu różnych dziedzinach, takich jak marketing, edukacja, opieka zdrowotna, rozrywka i gry znane również jako AR/MR/VR.

Rozszerzona Rzeczywistość to integracja cyfrowej informacji ze środowiskiem użytkownika w czasie rzeczywistym. Ta integracja jest możliwa dzięki aplikacjom AR, które nakładają wygenerowane komputerowo obrazy, grafikę, dźwięk, wideo lub inną zawartość cyfrową na widok rzeczywistego świata.

Rzeczywistość rozszerzona znalazła zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, takich jak marketing, edukacja, opieka zdrowotna, rozrywka i gry znane również jako AR/MR/VR. AR jest używany w marketingu do tworzenia wirtualnego

Wykorzystanie personalizacji do celów reklamowych jest kontrowersyjne, ponieważ nie pozwala użytkownikom zrezygnować z komunikatów reklamowych, których nie chcą widzieć. Personalizacja jest również wykorzystywana w kontekście sieci społecznościowych, gdzie może być postrzegana jako sposób pomagania użytkownikom w znajdowaniu treści, które są dla nich bardziej odpowiednie.

Rzeczywistość rozszerzoną można zdefiniować jako łączenie elementów wirtualnych (VR) i obiektów fizycznych (AR) w żywym środowisku.

Jako nowa technologia rozszerzona rzeczywistość ma wiele różnych zastosowań. Na przykład może pomóc Ci odnaleźć drogę w nieznanym mieście bez żadnych znaków drogowych ani map. Może również pomóc w malowaniu, pozwalając zobaczyć świat własnymi rękami za pomocą zestawu okularów z przezroczystymi ekranami, które wyświetlają obrazy na twoich oczach.

Rzeczywistość rozszerzona to technologia, która służy do oglądania świata w wirtualnej przestrzeni poprzez nakładanie generowanych komputerowo grafik i dźwięków na widok świata rzeczywistego użytkownika.

Istnieje już od dłuższego czasu, ale dopiero niedawno rzeczywistość rozszerzona stała się głównym nurtem. Stało się tak, ponieważ smartfony ułatwiały odkrywanie i dzielenie się tymi doświadczeniami z innymi.

Rzeczywistość rozszerzona (AR) istnieje od dziesięcioleci, ale dopiero w ostatnich latach stała się nieodzowną częścią naszego społeczeństwa i kultury. Rewolucja smartfonów i malejące koszty zestawów do tworzenia oprogramowania AR (SDK) były kluczowymi czynnikami tego stopniowego wdrażania.

Więcej w kategorii