Nie przegap Doświadczenie użytkownika, czyli czym jest UX? Filtry – Niezwykłe Przyrządy Wszechstronnej Czystości: Analiza Liczb i Danych Najbardziej przyszłościowe języki obce

Kilka słów o grach i programach komputerowych

Gry wideo to interaktywna gra wideo, w którą gra się na ekranie. W gry wideo można grać w trybie jednoosobowym lub wieloosobowym.

Gry wideo to interaktywna gra wideo, w którą gra się na ekranie. W gry wideo można grać w trybie jednoosobowym lub wieloosobowym. Gracz kontroluje działania postaci w grze wideo za pomocą urządzeń wejściowych, takich jak klawiatury, kontrolery gier, myszy i ekrany dotykowe. Gry wideo są ogólnie klasyfikowane według tego, czy oferują możliwość tworzenia lub niszczenia wirtualnych obiektów, czy też jedno i drugie.

Założenie firmy produkującej gry komputerowe to trudny proces i nie dla każdego. Musisz mieć głębokie zrozumienie zarówno branży, jak i tego, jak tworzyć swoją grę.

W tym artykule omówimy podstawy tego, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz zacząć tworzyć gry samodzielnie, zamiast przechodzić przez uznaną firmę.

Naucz się podstaw

Aby rozpocząć, musisz najpierw nauczyć się kilku podstawowych pojęć, które są ważne w programowaniu lub kodowaniu komputerowym. Chcesz mieć podstawową wiedzę na temat działania baz danych, a także podstawy HTML5 i CSS3 – są to języki używane obecnie w większości internetowych programów komputerowych. Chociaż na początku może się to wydawać przytłaczające, istnieje wiele bezpłatnych samouczków online od firm takich jak Google.

Powieści wizualne to rodzaj interaktywnej fikcji, która wykorzystuje grafikę wizualną, dźwięk i tekst do opowiedzenia historii.

Powieści wizualne są często uważane za podgatunek gier przygodowych, gier fabularnych i symulatorów randek.

Wiele popularnych tytułów zostało przetłumaczonych z japońskiego na angielski przez takie firmy jak MangaGamer i JAST USA.

Powieści wizualne można podzielić na dwa typy: powieści kinetyczne i nieliniowe wykresy rozgałęzione.

Powieści kinetyczne zawierają tylko statyczną grafikę, tekst i ścieżkę dźwiękową, podczas gdy gracz czyta tekst na ekranie, który można pominąć, naciskając przycisk.

Nieliniowe, rozgałęziające się fabuły zawierają wiele różnych wątków, z których gracz wybiera, a każdy wybór prowadzi do innego wyniku określonego przez losowość lub logiczny postęp.

Współczesny przemysł gier komputerowych rozrósł się do ogromnych rozmiarów. W przyszłości możemy spodziewać się, że gry komputerowe będą znacznie bardziej interaktywne i wciągające. Wraz z rozwojem technologii VR i AR będziemy mogli doświadczyć wirtualnego świata tak, jakby faktycznie działo się na naszych oczach.

Niektóre współczesne gry już przeniosły to na wyższy poziom, tworząc doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości, w którym gracze mogą poruszać się po swoim salonie i bawić się różnymi przedmiotami z gry.

Gry komputerowe to gry cyfrowe, w które można grać na komputerze. Gry różnią się stylem i treścią, ale wszystkie wymagają użycia jakiejś formy kodu komputerowego do tworzenia obrazów, dźwięków i rozgrywki.

Poniżej znajduje się lista kilku głównych firm zajmujących się grami:

  • Nintendo
  • Sony
  • Microsoft
  • EA

Gry komputerowe to jedna z najpopularniejszych form rozrywki we współczesnym świecie. Wykorzystywane są do opowiadania historii, edukacji, a nawet jako forma terapii.

Gry komputerowe pojawiły się po raz pierwszy w latach 40. i 50. XX wieku. Jednak dopiero w latach 90. stały się one opłacalne komercyjnie dzięki konsolom takim jak Nintendo Entertainment System (NES) i Atari 2600.

Pierwszą grą wykorzystującą grafikę 3D był „Dragon Slayer” Nihon Falcom w 1984 roku. Była to również jedna z pierwszych gier RPG (gra fabularna).

Więcej w kategorii