Nie przegap Stosowanie sztucznych rzęs jest coraz częstsze Do czego służy joga? Agroturystyka – czy to dobry biznes?
ustawienie łóżka względem stron świata

Ustawienie łóżka względem stron świata

Istnieje kilka podstawowych wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o ustawieniu łóżka:

– Osoba powinna spać ze stopami skierowanymi na południe i głową skierowaną na północ. Zapewni to dostosowanie twojego ciała do naturalnego przepływu pola magnetycznego Ziemi.

– Jeśli nie chcesz przestrzegać tej zasady, możesz spać ze stopami skierowanymi na wschód i głową skierowaną na zachód.

– Jeśli chcesz być bliżej drzwi lub okna, ustaw łóżko tak, aby było od niego odwrócone.

Niektórzy wolą spać na prawym boku, inni na lewym. Niektórzy lubią spać z głową skierowaną na północ, inni na południe.

Orientacja łóżka oznacza, jak jest ustawione w stosunku do geograficznych kierunków świata, czyli północy, południa, wschodu i zachodu.

Łóżko należy ustawić w stosunku do kierunku świata.

Ustawienie łóżka z uwzględnieniem kierunków świata może pomóc Ci lepiej spać i poczuć się bardziej wypoczętym rano.

W tej części omówiono, w jaki sposób należy ustawić swoje łóżko w odniesieniu do kierunków świata, co może pomóc im lepiej spać i być bardziej wypoczętym rano.

Ogólnie zaleca się, aby ludzie spali z głową skierowaną w kierunku północno-wschodnim dla optymalnego zdrowia.

Niektórzy ludzie wolą spać po prawej stronie łóżka, czyli w kierunku południowo-zachodnim. Uważają, że jest to wygodniejsze i nie muszą się ruszać, gdy odwracają głowę z jednej strony na drugą.

Musisz również wziąć pod uwagę pozycję łóżka w stosunku do słońca, kiedy wychodzisz na spacer lub kiedy śpisz w ciągu dnia. Będziesz potrzebował mniej światła, jeśli Twoje łóżko będzie skierowane w stronę słońca, co pozwoli Ci lepiej spać i poczuć się bardziej wypoczętym po przebudzeniu.

Chcemy, aby łóżko znajdowało się w pozycji, która pozwoli nam spać w najwygodniejszych dla nas pozycjach. Istnieją różne pozycje, takie jak bok, plecy, brzuch i tak dalej, w zależności od tego, co jest dla nas najwygodniejsze.

Ułożenie Twojego łóżka jest bardzo ważne. Kiedy śpisz, twoje ciało jest wyłączone i znajdujesz się w stanie zawieszenia. Sposób ustawienia łóżka może ułatwić lub utrudnić to przejście.

Jeśli śpisz po lewej stronie łóżka, oznacza to, że twoja głowa powinna znajdować się blisko południowej ściany. Prawa strona powinna znajdować się przy północnej ścianie. A jeśli śpisz na plecach, to nie ma znaczenia, w jakiej pozycji znajdują się twoja głowa lub stopy, ponieważ obie będą ustawione w jednej linii.

Łóżka powinny być ustawione przy oknie, aby można było łatwo wstać i zobaczyć wschód lub zachód słońca.

Niektóre kultury przysięgają na korzyści płynące z ustawienia łóżka w stosunku do kierunków świata, podczas gdy inne nie są tego zbyt pewne. Ci pierwsi uważają, że spanie w odniesieniu do czterech punktów kardynalnych przyniesie korzyści zdrowotne. Naukowcom nie udało się znaleźć dowodów na to, że istnieją jakiekolwiek naukowo udowodnione korzyści płynące z kładzenia się w określonym kierunku.

Łóżko powinno być ustawione przy oknie, aby można było łatwo wstać o świcie, aby zobaczyć wschód lub zachód słońca. Niektóre kultury przysięgają na tę praktykę, podczas gdy inne nie są tego zbyt pewne. Naukowcy nie mogą znaleźć dowodów na jakiekolwiek naukowo udowodnione korzyści z kładzenia się w określonym kierunku.

Łóżko powinno być idealnie ustawione w taki sposób, aby było skierowane na wschód, południe lub zachód. Te kierunki oznaczają nowy początek i nowy cykl.

Nie powinniśmy ustawiać łóżka w kierunkach takich jak północ czy wschód, które kojarzą się z zakończeniami i śmiercią.

Więcej w kategorii